Tilastot

Tilastoja HHS:n osallistujamäärien kehityksestä vuodesta 2002 vuoteen 2015

Osallistujat maittain

Maajakaumassa yksi osallistuja esiintyy useaita kertoja, jos osallistuja on ollut mukana useampana vuonna.

Osallistujatilastot

Osallistujatilastoihin on lisätty 2015 ilmoittautuneiden määrä.

Osallistujat 2002-2013

HHS 2013

2013 2011 2009 2006 2004 2002

  Vuosi/Year Nimi/Name Kunta/City Maa/Country Osavaltio/State Osuus/Part Huom/Note
1 2013 antti paronen Vantaa Finland Koko
2 2013 Hannu Sipilä Vantaa Finland Koko
3 2013 Helena Pohjola ESPOO Finland Koko
4 2013 Jukka kostiainen Porvoo Finland Koko
5 2013 Kaki Pelo Kuopio Finland Koko
6 2013 Kirsi Nyrhinen Helsinki Finland Koko
7 2013 Koivisto Yrjö Jalasto Finland Koko
8 2013 lauri huhti hyvinkää Finland Koko
9 2013 Leo Tolvanen Jyväskylä Finland Koko
10 2013 Masa Hynninen Tuusmäki Finland Koko
11 2013 Matti Tuoriniemi Mikkeli Finland Koko
12 2013 Pentti Vaalama Jyväskylä Finland Koko
13 2013 Reino Uusitalo Siltakylä Finland Koko
14 2013 Seija Sauru Koskenkorva Finland Koko
15 2013 Seppo Tiihonen Mikkeli Finland Koko
16 2013 Teija Parkkinen Oulu Finland Koko
17 2013 Tomi Jaakkola Hattula Finland Koko
18 2013 Tomi Salonpää Ylivieska Finland Koko
19 2013 Tompuri Helena Rovaniemi Finland Koko
20 2013 Vapa Reijo Ii Finland Koko
21 2013 Väinö Latvala Koskenkorva Finland Koko
22 2013 Loss Jeff MILWAUKEE USA WI Koko
23 2013 Mannismäki Pertti Joensuu Finland II
24 2013 Pirkko-Liisa Huovinen Joensuu Finland II
25 2013 Thomas Epp Berlin Germany II
26 2013 Jorma Julku Saimaanharju Finland II + Kitee
27 2013 Eeva-Liisa Hemming Kirkkonummi Finland III
28 2013 Maija Huiskonen Sulkava Finland III
29 2013 Borchardt , Mathias Müglitztal Germany III
30 2013 Lehmann Siggi Dresden Germany III
31 2013 Seher Echardt Berlin Germany III
32 2013 Gunnar Boström Linköping Sweden III
33 2013 Barbara Knauff Hanover USA NH III
34 2013 Anna Erlandsson Krokom Sweden III + Kajaani

HHS 2011

2013 2011 2009 2006 2004 2002

  Vuosi/Year Nimi/Name Kunta/City Maa/Country Osavaltio/State Osuus/Part Huom/Note
1 2011 Eskelinen Anita Lappeenranta Finland Koko
2 2011 Herva Sauli Oulu Finland Koko
3 2011 Hynninen Martti Rantasalmi Finland Koko
4 2011 Julku Jorma Taipalsaari Finland Koko
5 2011 Koivisto Yrjö Panttila Finland Koko
6 2011 Latvala Väinö Ilmajoki Finland Koko
7 2011 Lehtomäki Matti Tampere Finland Koko
8 2011 Löppönen Hannu Tampere Finland Koko
9 2011 Mannismäki Pertti Joensuu Finland Koko
10 2011 Pelo Kaki Kuopio Finland Koko
11 2011 Puranen Lea Oulu Finland Koko
12 2011 Salonpää Tomi Ylivieska Finland Koko
13 2011 Sauru Seija Koskenkorva Finland Koko
14 2011 Tiihonen Seppo Mikkeli Finland Koko
15 2011 Turalahti Erkki Helsinki Finland Koko
16 2011 Uusitalo Reino Pyhtää Finland Koko
17 2011 Vaalama Pentti Jyväskylä Finland Koko
18 2011 Vilhula Matti Kurikka Finland Koko
19 2011 Miyazaki Toyoko Fukuoka Japan Koko
20 2011 Saetran Lars Trondheim Norway Koko
21 2011 Koessler Wolfgang Berlin Germany I
22 2011 Huhti Lauri Hyvinkää Finland I +II
23 2011 Tuomi Esa Linköping Sweden II + Kitee
24 2011 Sivonen Martti Joensuu Finland II +III
25 2011 Karinkanta Tuija Helsinki Finland III
26 2011 Nyrhinen Kirsi Helsinki Finland III
27 2011 Vähätalo Liisi Helsinki Finland III
28 2011 Epp Thomas Berlin Germany III
29 2011 Boström Gunnar Linköping Sweden III
30 2011 Bollinger Don Seattle USA SE III

HHS 2009

2013 2011 2009 2006 2004 2002

  Vuosi/Year Nimi/Name Kunta/City Maa/Country Osavaltio/State Osuus/Part Huom/Note
1 2009 Hynninen Martti Rantasalmi Finland Koko
2 2009 Hyytiäinen Aarne Savonlinna Finland Koko
3 2009 Höglund Risto Savonlinna Finland Koko
4 2009 Immonen Paavo Sulkava Finland Koko
5 2009 Koivisto Yrjö Panttila Finland Koko
6 2009 Oura Eero Joensuu Finland Koko
7 2009 Oura Liisa Joensuu Finland Koko
8 2009 Pelo Kaki Kuopio Finland Koko
9 2009 Sauru Seija Koskenkorva Finland Koko
10 2009 Tiihonen Seppo Mikkeli Finland Koko
11 2009 Ulvinen Jorma Lehmäjoki Finland Koko
12 2009 Uusitalo Reino Pyhtää Finland Koko
13 2009 Vapa Reijo Ii Finland Koko
14 2009 Cortes Roland Saint Gely France Koko
15 2009 Jakhelln Georg Osteraas Norway Koko
16 2009 Nebot Carles Terrassa Spain Koko
17 2009 Bollinger Don Seattle USA SE Koko
18 2009 Kivistö Hannele Helsinki Finland I
19 2009 Boström Gunnar Linköping Sweden II
20 2009 Tuomi Esa Linköping Sweden II
21 2009 Rowe Tom Lino Lakes USA MI II
22 2009 Huhti Lauri Hyvinkää Finland III
23 2009 Tuoriniemi Matti Mikkeli Finland III
24 2009 Epp Thomas Berlin Germany III
25 2009 Richter Hubertus Erfurt Germany III
26 2009 Maurizio Morrione Bolzano Italy III
27 2009 Beck Fritz Mansveld Heemstede Netherlands III
28 2009 Nice Patricia Heemstede Netherlands III
29 2009 Loss Jeff MILWAUKEE USA WI III

HHS 2006

2013 2011 2009 2006 2004 2002

  Vuosi/Year Nimi/Name Kunta/City Maa/Country Osavaltio/State Osuus/Part Huom/Note
1 2006 Hynninen Martti Rantasalmi Finland Koko
2 2006 Immonen Paavo Sulkava Finland Koko
3 2006 Laakso Pekka Tampere Finland Koko
4 2006 Laukkanan Arja Helsinki Finland Koko
5 2006 Mansikka Urpo Tornio Finland Koko
6 2006 Sauru Seija Koskenkorva Finland Koko
7 2006 Uusitalo Reino Pyhtää Finland Koko potkukelkalla koko matka
8 2006 Vaalamaa Pentti Jyväskylä Finland Koko
9 2006 Jean Pierre Rialti France Koko
10 2006 Merzdorf Jochen Dresden Germany Koko
11 2006 Steenbeck Ulf Putzbrunn Germany Koko
12 2006 Jost Silvester Zalec Slovenien Koko
13 2006 Kordis Iztok Ljubljana Slovenien Koko
14 2006 Skorjak Bostjan Ljubljana Slovenien Koko
15 2006 Zlatko Kampus Ljubljana Slovenien Koko
16 2006 Nebot Carles Terrassa Spain Koko
17 2006 Huovinen Jarmo Finland II
18 2006 Immonen Jussi Espoo Finland II
19 2006 Tröstl Frittz Wien Austria III
20 2006 Alho Jarmo Klaukkala Finland III
21 2006 Hirvonen Päivi Kangasala Finland III
22 2006 Malkki Aulikki Savonlinna Finland III
23 2006 Niskanen Irma Savonlinna Finland III
24 2006 Talkara Ari Pukkila Finland III
25 2006 Bauman Gnut SehmatalNeudorf Germany III
26 2006 Epp Thomas Berlin Germany III
27 2006 Horn Paul Ahnatal Germany III
28 2006 Kuhn Joachin Dresden Germany III
29 2006 Bosström Gunnar Linköping Sweden III
30 2006 Tuomi Esa Linköping Sweden III
31 2006 Rowe Tom Lino Lakes USA MI III

HHS 2004

2013 2011 2009 2006 2004 2002

  Vuosi/Year Nimi/Name Kunta/City Maa/Country Osavaltio/State Osuus/Part Huom/Note
1 2004 Paavonen Mikko Helsinki Finland Koko
2 2004 Dotzo Jari Mäntyharju Finland Koko
3 2004 Eeva Terttu Kuusjoki Finland Koko
4 2004 Hirvonen Päivi Kangasala Finland Koko
5 2004 Hynninen Martti Rantasalmi Finland Koko
6 2004 Hölttä Harri Helsinki Finland Koko
7 2004 Immonen Paavo Sulkava Finland Koko
8 2004 Laukkanan Arja Helsinki Finland Koko
9 2004 Löppönen Kyösti Vuorniemi Finland Koko
10 2004 Muuronen Jouko Ypäjä Finland Koko
11 2004 Sauru Seija Koskenkorva Finland Koko
12 2004 Uusitalo Reino Pyhtää Finland Koko
13 2004 Cortes Roland Saint Gely France Koko
14 2004 Illi Liselotte Bassersdorf Switzerland Koko
15 2004 Mätzener Erhard Bassersdorf Switzerland Koko
16 2004 Schneider Andy Urdorf Switzerland Koko
17 2004 Bollinger Don Seattle USA SE Koko
18 2004 Immonen Jussi Espoo Finland I
19 2004 Bieniek Juergen Ulm Germany I
20 2004 Knapp Rainer Ulm Germany I
21 2004 Jost Silvester Zalec Slovenien I
22 2004 Stropnik Boris Velenje Slovenien I
23 2004 Talkara Ari Pukkila Finland II
24 2004 Steiner Judith Urdorf Switzerland II
25 2004 Groetzschel Klaus Grossrueckerswalde Germany III
26 2004 Heine Heinz Freiteil Germany III
27 2004 Herttuainen Aulis Kerimäki Finland Kaunispää-Jäämeri 317 km
28 2004 Rönkkönen Arto Enonkoski Finland Kaunispää-Jäämeri 317 km
29 2004 Rönkkönen Paavo Savonlinna Finland Kaunispää-Jäämeri 317 km
30 2004 Böhme Sieglinde Neumark/Mkr Austria Virolahti-Kuhmo 700 km

HHS 2002

2013 2011 2009 2006 2004 2002

  Vuosi/Year Nimi/Name Kunta/City Maa/Country Osavaltio/State Osuus/Part Huom/Note
1 2002 Böhme Fritz Neumark/Mkr Austria Koko
2 2002 Hynninen Martti Rantasalmi Finland Koko
3 2002 Immonen Paavo Sulkava Finland Koko
4 2002 Jussila Risto Kirkkonummi Finland Koko
5 2002 Latvala Väinö Ilmajoki Finland Koko
6 2002 Oura Eero Joensuu Finland Koko
7 2002 Rönkkönen Arto Enonkoski Finland Koko
8 2002 Rönkkönen Paavo Savonlinna Finland Koko
9 2002 Sauru Seija Koskenkorva Finland Koko
10 2002 Braun Paul Oberkirch-Ödsbach Germany Koko
11 2002 Matke Udo Frankfurt Germany Koko
12 2002 Schlegel Lars Dresten Germany Koko
13 2002 Schulz Hubert Brotterode Germany Koko
14 2002 Boström Gunnar Linköping Sweden Koko
15 2002 Englund Torsten Märsta Sweden Koko
16 2002 Göransson Per Upsala Sweden Koko
17 2002 Tuomi Esa Linköping Sweden Koko
18 2002 Gysin Denis Colombier Switzerland Koko
19 2002 Perniceni David Colombier Switzerland Koko
20 2002 Talkara Ari Pukkila Finland I
21 2002 Ducommun Nils Dombresson Switzerland I
22 2002 Hirsig Andreas Evilard Switzerland I
23 2002 Nissinen Ari Espoo Finland II
24 2002 Bachert Karin Berlin Germany III
25 2002 Fenske Gunter Berlin Germany III
26 2002 Fenske Ingrid Berlin Germany III
27 2002 Schrader Elke Pirna Germany III
28 2002 Schrader Joachim Berlin Germany III
29 2002 Immonen Jussi Espoo Finland Ivalo-Jäämeri 260 km
30 2002 Mathez Jean-Francis Vilars Switzerland Salla-Ivalo 360 km
31 2002 Amarell Ludvig Hinternach/Thur Germany Salla-Jäämeri 620 km
32 2002 Kober Horst Suhl-Heinrichs Germany Salla-Jäämeri 620 km
33 2002 Schmidt Gudrun Hinternach/Thur Germany Salla-Jäämeri 620 km